Z przyjemnością informujemy, że wprowadziliśmy do naszej oferty dwa nowe produkty o specjalnych własnościach. Tym samym asortyment w dwóch grupach produktowych ALPOL - POSADZKI i BETONY będzie jeszcze bardziej atrakcyjny i kompletny.

Posadzka podkładowa szybkosprawna ALPOL AP 401 umożliwia wykonywanie podkładów podłogowych, warstw dociskowych i spadkowych zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz (np. na balkonach i trasach). Dzięki szybkiemu wiązaniu i dużym przyrostom wytrzymałości w początkowej fazie wiązania, możliwe jest wejście na posadzkę już po upływie 12 godzin. Odpowiadający za szybkość wiązania skrócony proces hydratacji cementu w połączeniu z bardzo niewielką ilością wody zarobowej (ok. 1,5 l/25kg – konsystencja wilgotna tzw. „mokrej ziemi”), pozwala na przyklejanie płytek ceramicznych już po 24 godzinach nawet na warstwie maksymalnej grubości. Pomimo ograniczonej ilości wody zarobowej przygotowanie posadzki do wbudowania i jej aplikacja są niebywale łatwe: produkt bez wysiłku miesza się (mieszarką ręczną lub przepływową, w betoniarce, może być też mieszany i podawany miksokretem), bardzo łatwo rozkłada na powierzchni, zagęszcza, usuwa nadmiary oraz bez trudu wygładza powierzchnię. Krótkie czasy wiązania, wysoka wytrzymałością (na ściskanie 25 MPa) i końcowy wygląd powierzchni posadzki ALPOL AP 401 stanowią o jej wyjątkowych walorach użytkowych.

Produkt dostępny jest w opakowaniu 25 kg.

Beton montażowy szybkowiążący ALPOL AB B30 RAPID ma wiele zastosowań. Oprócz osadzania elementów małej architektury, montażu słupków i znaków drogowych, obrzeży i krawężników nadaje się do wykonywania i napraw elementów betonowych, wykonywania warstw wyrównujących i dociskowych, a nawet profilowania spadków. Zastosowania te w połączeniu z wysoką wytrzymałością (na ściskanie ≥ 30 MPa), z bardzo szybkim czasem wstępnego wiązania produktu (6-8 minut) sprawiają, że beton ten jest idealny dla firm i wykonawców specjalizujących się nie tylko w wykonywaniu ogrodzeń, ale i w innych pracach (np. przy robotach drogowych). Pozwala zaoszczędzić czas dzięki skróceniu przerw technologicznych pomiędzy poszczególnymi etapami. Ze względu na łatwość stosowania będą z niego zadowoleni również klienci indywidualni, którzy coraz częściej wykonują niektóre prace we własnym zakresie i dla siebie.

Produkt może być wbudowywany dwiema metodami.

Pierwsza z nich wymaga rozmieszania produktu z zalecaną ilością wody. Produkt dobrze łączy się z wodą, mieszanie jest łatwe i szybkie, a uzyskana konsystencja jest zbliżona do półciekłej (charakterystycznej dla betonu towarowego stosowanego przy wylewaniu stropów lub słupów). Sprawia to, że mieszanka bardzo ławo wylewa się z pojemnika i wypełnia wszystkie nierówności podłoża np. dołki słupków. Tak przygotowany beton stabilizuje słupki w czasie krótszym niż 5 minut od dodania wody przy jego przygotowaniu. Powyższa metoda wymaga jednak dostępu do prądu oraz użycia odpowiednich narzędzi (pojemnik do mieszania, naczynie do odmierzania wody, mieszarka elektryczna wolnoobrotowa lub wiertarka z mieszadłem).

Druga metoda (tzw. „zasyp i zalej”) nie wymaga praktycznie żadnych specjalistycznych narzędzi, poza dostępem do wody oraz wiaderka lub konewkI do jej dozowania. Dzięki temu produkt nadaje się znakomicie również do zastosowań amatorskich/nieprofesjonalnych (np. przez działkowców) oraz w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. W takim wypadku po ustawieniu i ustabilizowniu słupka należy jedynie zwilżyć wodą krawędzie dołka i wlać jej niewielką ilość na jego spód. Następnie warstwami o grubości do 10 centymetrów należy wsypywać suchą mieszankę betonową z worka i zalewać je wodą w ilości umożliwiającej ich zwilżenie/zmoczenie.

Produkt dostępny jest w opakowaniu 25 kg.